Konto osobiste – jak wybrać?

Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące bankowości. Niektórzy wymagają jak najniższych opłat czy wręcz darmowego konta a inni liczą na tańsze przelewy za granicę lub osobiste doradztwo. Warto jednak wiedzieć jak dokonać odpowiedniego wyboru konta osobistego. Konto osobiste często stanowi podstawę dobrego zarządzania finansami.

Na co patrzeć przy wyborze konta osobistego?

Nie możemy zapominać, że bank to biznes jak każdy inny. Mimo, że jest bardziej nadzorowany, to dalej musi osiągać zyski. Jakiekolwiek oferty darmowych kont osobistych są albo nastawione na krótkotrwałe pozyskanie klientów, albo zawierają drobne kruczki w umowie. Dlatego podstawowym dokumentem, do którego zaglądamy przy przeglądaniu ofert kont osobistych, powinna być tabela opłat. Zawiera ona w przystępnej formie najważniejsze opłaty za prowadzenie konta. Przy tak zwanych kontach osobistych za darmo dowiemy się od razu, że na przykład przelewy za granicę czy wpłata w oddziale banku jest płatna.

Naszą uwagę powinny też przykuć warunki prowadzenia darmowego konta osobistego. Być może musimy zapewnić jakieś obroty na koncie lub mieć odpowiedni wiek. Jeśli nie mamy pewności czy spełniamy (lub spełnimy warunki zawsze powinniśmy zapytać pracownika banku. Ma on obowiązek odpowiedzi na nasze wszystkie pytania dotyczące zarówno funkcjonowania konta osobistego, jak i umowy. Warto wskazać, że coraz częściej jeśli zakładamy po raz pierwszy w danym banku konto osobiste, to możemy liczyć na dodatkowe promocje (od zniżek czy darmowych biletów do kina, po premię pieniężną).

Nowoczesne rozwiązania kluczowe, ale nie wszystkie

Często banki oferują funkcjonalności, która sprawią, że nasze konto osobiste rachunekwbanku.pl będzie bardziej przydatne. Ważnym okazuje się nie tylko funkcjonalny system bankowości internetowej czy konto osobiste dostępne przez Internet, ale również robodoradztwo. Odpowiedni system robodoradztwa pozwala oszczędzać spore kwoty i inwestować nawet niewielkie.

Jeszcze do niedawna konto osobiste z licznikiem posiadanych pieniędzy cieszył się coraz większą popularnością. Jednak trend upadł, zapewne przez rozwój innych technologii. Warto również wybrać bank, który oferuje konto osobiste z możliwością płatności za popularne serwisy z filmami i serialami oraz z grami.