Obwarzanki z pastą mięsno-pieczarkową

Obwarzanki z pastą mięsno-pieczarkową

1-2 sznurki obwarzanków, 15 dag mięsa pieczonego (okrawki), 10 dag pieczarek, 3 łyżki masła lub margaryny, łyżka gęstej śmietany, sól, pieprz, zielona sałata, strąk czerwonej papryki

Pieczarki umyć i oczyścić trzony. Poddusić z częścią tłuszczu (1 łyżka), ostudzić i przepuścić razem z mięsem przez maszynkę. Do masy dodać masło, śmietanę, lekko oprószyć solą i pieprzem. Wszystkie składniki starannie wymieszać na jednolitą masę. Strąk papryki umyć, ściąć nasadę, usunąć gniazdo nasienne i pokrajać na cztery części. Masę przełożyć do woreczka ze szprycą i wyciskać na cały obwód każdego obwarzanka. Ozdobione masą obwarzanki wyłożyć na liście sałaty pokrywające okrągłą tacę lub półmisek; przybrać papryką.

 

Krakersy z pastą śledziowo-jabłkową

1 paczka krakersów, 40 dag okrawków filetów śledziowych, 45 dag jabłek, 10 dag masła lub margaryny, pomidor

Jabłka umyć, obrać ze skórki lub — jeśli zdrowa — pozostawić ją, wydrążyć gniazda nasienne. Jabłka i okrawki filetów śledziowych przepuścić przez maszynkę, dodać margarynę i utrzeć na jednolitą masę. Wyciskać szprycą małe elementy dekoracyjne na krakersach i układać na tacy. Całość ozdobić cząstkami pomidora.