Pstrąg w sosie z białego wina

Pstrąg w sosie z białego wina 4 pstrągi, 1 cebula, szklanka białego wina, łyżeczka masła lub margaryny: płaska łyżeczka mąki, 2 ziarna pieprzu, sól, 113 łyżeczki tymianku Pstrągi umyć, sprawić, opłukać i zalać w rondlu winem. Dodać pieprz, tymianek, pokrajaną w plastry cebulę, lekko posolić i gotować powoli przez ok. 10 min. Z masła i … Czytaj dalej „Pstrąg w sosie z białego wina”

Pstrąg w sosie z białego wina

4 pstrągi, 1 cebula, szklanka białego wina, łyżeczka masła lub margaryny: płaska łyżeczka mąki, 2 ziarna pieprzu, sól, 113 łyżeczki tymianku

Pstrągi umyć, sprawić, opłukać i zalać w rondlu winem. Dodać pieprz, tymianek, pokrajaną w plastry cebulę, lekko posolić i gotować powoli przez ok. 10 min. Z masła i mąki przygotować białą zasmażkę, rozprowadzić ją kilkoma łyżkami wywaru z pstrągów i wlać do gotującej się potrawy; po 5 min. odstawić z ognia. Przed podaniem doprawić solą i sokiem z cytryny. Pstrągi wyłożyć na półmisek, zalać sosem, udekorować plasterkami cytryny i listkami pietruszki. Podawać z ziemniakami z wody i sałatą.

 

Pstrąg z wody po wiedeńsku

4 pstrągi, 2 cebule, 2 ziarna pieprzu, goździki, sól, cytryna, nać pietruszki, łyżka masła lub margaryny

Oczyszczone i umyte pstrągi skropić sokiem z cytryny. Do wody gotującej się z dodatkiem cebuli i przypraw włożyć ryby i gotować bardzo powoli przez 10 min. Wyjąć ostrożnie ryby na półmisek, posypać posiekaną nacią pietruszki, skropić sokiem z cytryny i polać stopionym masłem. Podawać z ziemniakami z wody i zieloną sałatą doprawioną oliwą, solą, cukrem i sokiem z cytryny.