Corte Antica 5L wino z biedronki

Corte Antica 5L wino z biedronki

 

Wino Corte Antica 5L
Wino Corte Antica z biedronki, wino za 3,6zł + butelka!

Będąc ostatnio w sklepie Biedronka, przeglądając ich półkę z winami – a wiemy że można tam znaleźć prawdziwe perełki – trafiłem na wyjątkowe wino Corte Antica w butli 5 litrów. Wino sprzedawane było w „miesiącu włoskim” trwającym w Biedronce w 03.2012, wraz z całkiem fajnymi serami i wędlinami włoskimi.

 

Wino Corte Antica według tego co podaje producent:

Stołowe wino gronowe, czerwone wytrawne. Delikatne o rubinowym kolorze, subtelnym smaku i lekkim owocowym aromacie. Wyprodukowane z winorośli rosnących w słonecznych regionach Włoch. Idealni komponuje się z pieczonym mięsem, serami i daniami z makaronu.

Teraz moja subiektywna ocena tego wina

Ze względu na swoje gabaryty, wino dość sporo waży. Nie stawiałem butli na wadze, ale 5L wina + szkło to około 7-8kg, zatem po zakup warto wybrać się samochodem. Po odkręceniu butelki – bardzo nie lubię tego słowa w odniesieniu do wina, raczej jestem zwolennikiem korków i odkorkowywania wina jakimś „fajnym” korkociągiem. Natomiast wiem, że wina sprzedawane w takich pojemnościach raczej zawsze są zakręcane.

Wracając do tematu, po odkręceniu wina, pierwszy zapach z butelki jest raczej bardzo świerzy, tak, że można wyczuć zapachy drożdżowe, bardzo zbliżone do tych podczas degustacji młodego wina domowego. Zapach drożdżowy ustępuje już po chwili. Po nalaniu do kieliszka i wstępnym dotlenieniu wina, zapach drożdżowy ustępuje, zastępuje go zapach wina, tak zapach stołowego wina, bez żadnych „fajewerków”, delikatny aromat winogron.

Pierwsza degustacja, to też żadna rewelacja. Wina tego typu nazywam może trochę szyderczo „wina kompotowe”, czyli delikatny smak przy którym nie można mówić o bukiecie, bo po prostu tego bukietu nie ma. Jednak poprawna konstrukcja i niska kwasowość wpływają na to, że wina tego typu jak już powiedziałem nazywam „kompotowe” – czyli można je pić w szklance, pasują do wszystkiego i łatwo się je pije. Wina tego typu są dobre na różnego rodzaju wyjazdy grillowe. Dużo znajomych, mięsa z grilla, miła atmosfera i wino w szklaneczkach. Naprawdę na takie okazje nic lepszego nie potrzeba.

Rachunek za wino z Biedronki
Rachunek za wino z Biedronki – 34,99zł

Wino ma też inna ogromną zaletę – a jest nią butelka.Tak 5L butelka lub jak kto inny woli galon. Przy cenie wina, która też nie jest wygórowana 34,99zł mamy bardzo oryginalną butelkę którą możemy wykorzystać. Tego typu butelki, dla winiarzy czy osób wytwarzających hobbystycznie inne alkohole (nalewki, miody pitne i wódki) są bardzo użyteczne. Idealnie nadają się do przechowywania (starzenia) alkoholi, a nawet do prób z fermentacją własnego wina.

Odejmując od ceny wina z biedronki 34,99zł, średni koszt popularnego balonu dama 5L – 17zł, wino kosztuje nas 17,99zł czyli około 3,60zł za 1L wina. Obiektywnie patrząc, nie da się kupić lepszego wina w tej cenie na rynku.

Natomiast można zrobić samemu własne wino domowe, dużo lepszej jakości, które sprawi nam więcej przyjemności. Wymaga jedynie więcej zaangażowania.

Osobiście mam już 4 sztuki tych baniaczków ;-)

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • corte antica
  • wino 5l
  • wina z biedronki
  • wino 5l biedronka
  • wino z biedronki 5l

2 komentarze do “Corte Antica 5L wino z biedronki”

  1. w grudniu 2019 na promocji w Biedronce wino to ( 5l ) kosztuje 30 zł. Identyczna pusta butelka (baniaczek) w OBI kosztuje 50 ( 49,99 )zł !

Możliwość komentowania została wyłączona.