Wódki smakowe

Wódki smakowe są podstawą większości drinków podawanych w lokalach. Sprawiają, że alkohol jest delikatniejszy w smaku, lepiej się go pije i można komponować ciekawsze drinki.

Zaprawka do alkoholu Wódka Limonkowa

Typowe wódki smakowe-owocowe dostępne w sklepach w większości przypadków, to nic innego jak czysta wódka doprawiona aromatem owocowym w odpowiednich proporcjach (ja w zaprawkach do alkoholi). Nie myślmy, że kupując w sklepie wódkę porzeczkową, grejpfrutową, jabłkową czy jakąkolwiek inną, kupujemy wódką z naturalnym sokiem owocowym. Jednak mimo tego, że nie są one robione na naturalnych owocach, to i tak cieszą się dużą popularnością.

Wódki smakowe możemy także przygotować z zaprawek. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zaprawek, jedną z firm która jako jedna z pierwszych w Europie rozpoczęła produkcję jest szwedzka firma STRANDS. Do tej pory ich produkty uważane są za jedne z najlepszych. Bazą do esencji są naturalne oleje roślinne, owocowe, ziołowe, etc., uzyskiwane w procesie destylacji, co wpływa na ich intensywniejszy aromat, czystość i trwałość (np: z dębu, kawy, wanilii, kminku, anyżu, kopru, owoców i setek innych produktów). Bazą do esencji są również naturalne oleje fuzlowe (jak w przypadku esencji grappy, ginu, brandy, śliwowicy czy whisky). Zaletą esencji jest również ich cena. Chcąc mieć w domu bogaty barek alkoholi do mieszania drinków, łatwiej jest to przygotować z esencji niż kupując dziesiątki drogich alkoholi w sklepie. Kupując esencje należy zwrócić szczególną uwagę na pakowanie, esencje powinny być rozlewane tylko do szklanych buteleczek. Szklana butelka gwarantuje najwyższą jakoś zaprawki.

Zaprawka do alkoholu Wódka Jabłkowa

Jeżeli chodzi o wódki smakowe, mamy do wyboru wódkę: jabłkową, pomarańczową, mandarynkową, wiśniową, malinową, porzeczkową, gruszkową, cytrynową, limonową, miętową, waniliową, żubrówkę, wódki ziołowe i wiele innych.

Poniżej zamieszczę kilka sprawdzonych przepisów na drinki. Liczę, że to wy drodzy Czytelnicy wzbogacicie tą listę o swoje ulubione drinki, wystarczy dodać artykuł u dołu strony.

Wódka limonowa / wódka cytrynowa z colą – doskonale się komponują, z lodem i plasterkiem limonki czy cytryny.

Wódka waniliowa z colą – jeżeli ktoś nie próbował to musi tego spróbować.

50ml wódki grejpfrutowej, chlust soku grenadiny i sok pomarańczowy do uzupełnienia.

Wódka waniliowa + sok z czarnej porzeczki.

Żubrówka + sok jabłkowy.

Shot Szarlotka: do przygotowania tego drinka potrzebujemy duże kieliszki typu shot, wódkę żubrówkę, syrop jabłkowy, cynamon. Na jednym talerzyku rozlewamy niewielką ilość syropu
jabłkowego tak by można było delikatnie zamoczyć brzeg kieliszka. Na drugi talerzyk sypiemy cynamon tak by po zamoczeniu brzegu kieliszka w syropie, można go było obtoczyć w cynamonie. Następnie na dno kieliszka lejemy syrop jabłkowy a następnie delikatnie zmrożoną wódkę żubrówkę, tak by powstał drink dwu warstwowy. Pijemy „na raz”.

Wszystkie zaprawki dostępne w sklepie winiarskim.

Czekam na Wasze sprawdzone drinki na wódkach smakowych.

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • wdki smakowe
  • drinki z wodki
  • jak zrobic wódke smakowa
  • wódki owocowe
  • wódka owocowa