Zaprawki do alkoholi

Zaprawki do alkoholi

W branży alkoholowej na całym świecie, większość gotowych produktów dostępnych w sklepach, wzbogacanych jest gotowymi esencjami.  Jest to procedura często stosowana, by utrzymywać produkty na identycznym poziomie jakościowym przez wiele lat, natomiast zupełnie nie podawana do publicznej wiadomości. Esencje i aromaty stosowane w przemyśle są najwyższej jakości. Często jednym z elementów takiej esencji jest oryginalny alkohol (w przypadku takich smaków jak whisky, brandy, koniak – 10% esencji to oryginalny alkohol).

Aromaty do alkoholi zostały dopracowane do perfekcji. W konsekwencji, nawet zaprawki przeznaczone do użytku domowego znacząco się poprawiły. Bazą do sporządzenia aromatu są naturalne oleje roślinne, owocowe, ziołowe, etc., uzyskiwane poprzez destylację, co bezpośrednio wpływa na ich intensywniejszy aromat, czystość i trwałość.  Do wyrobu zaprawek stosuje się również naturalne oleje fuzlowe (jak w przypadku esencji grappy, ginu, brandy, śliwowicy, whisky).

Zaprawki, esencje i aromaty do wódki i bimbru

Technologia produkcji nowych aromatów postępuje w bardzo szybkim tempie, dając produkty o wysokiej jakości, o których można było tylko pomarzyć pięć czy dziesięć lat temu. Liderem na świecie w produkcji najwyższej jakości esencji jest między innymi szwedzka firma STRANDS.

Dokonując wyboru esencji należy zwrócić szczególną uwagę by były rozlewane do szklanych buteleczek, w żadnym razie do plastikowych. Tylko szklana butelka gwarantuje najwyższą jakość esencji.

Zaletą esencji jest ich cena i dostępność. Taniej jest zebrać sobie bogaty barek alkoholi do przygotowywania drinków z zaprawek, niż kupić dziesiątki, nieraz bardzo drogich alkoholi w sklepie.

Zaprawki do alkoholu, wódki smakowe: mandarynkowa, porzeczkowa, cytrynowa, gruszkowa.

Zaprawki do alkoholu, wódki smakowe: mandarynkowa, porzeczkowa, cytrynowa, gruszkowa.

Bogata oferta esencji dostępna w sklepie winiarskim – sprawdź jakie alkohole możesz mieć.

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • zaprawki do bimbru przepisy
  • aromaty do alkoholu
  • esencje do alkoholu
  • aromaty do alkoholi
  • aromat do alkoholu