Campari – chyba najlepszy bitter na Świecie!

Campari – chyba najlepszy bitter na Świecie!

Osoby, które dopiero poznają alkohole zazwyczaj zadawalają się informacją o tym, że Campari to gorzki likier. Gdy jednak zasmakują we włoskim przysmaku rodem z Mediolanu z pewnością dojdą do wniosku, że jego definicja nie jest ścisła. Rzeczywiście, mamy w jej przypadku do czynienia z pewnym uogólnieniem, znacznie bliższe prawdy jest bowiem stwierdzenie, że Campari to bitter. O jakim alkoholu mówimy i co powinniśmy o nim wiedzieć?

Najbardziej klasyczne połączenie – Red Italian + sok pomarańczowy

Najbardziej klasyczna definicja mówi o tym, że bitter to trunek o dość wysokiej zawartości alkoholu, wśród wielu innych wyróżnia go jednak przede wszystkim to, że jest on aromatyzowany wyjątkowo gorzkimi ziołami, roślinami, a niekiedy również owocami cytrusowymi o intensywnym, wyrazistym smaku. Na samym początku swojej kariery bitter nie był zresztą wykorzystywany do tego, aby się nim delektować. Owszem, pito go regularnie, zazwyczaj jednak miał on przeznaczenie, które dziś nazwalibyśmy medycznym. Po posiłku gwarantował dobre trawienie, gdy zaś sięgano po niego po suto zakrapianej imprezie, można było mieć pewność, że kolejny dzień zniesie się bez niepotrzebnych „sensacji”. Dopiero z czasem bitter znalazł pierwszych entuzjastów uważających, że bardzo gorzki smak może być jego ogromnym atutem, gdy zaś raz się w nim zakochano, trudno było już zahamować oszałamiającą karierę, jako zrobił ten alkohol. Co ciekawe, bitter znalazł swoich entuzjastów nie tylko na kontynencie europejskim, ale i w innych częściach świata, a jego popularność nadal jest wyjątkowo duża.

Co ciekawe, nie minęło wiele czasu, a odkryto, że bitter może być znakomitym składnikiem drinków i koktajli, jego gorzka nuta nie musi być bowiem wcale dominująca. Co więcej, uznano, że bitter znakomicie podkreśla smak innych części składowych drinków, do dziś możemy więc spotkać się z barmanami uważającymi, że każdy dobry drink powinien mieć w sobie odrobinę Campari.  Jeżeli sami chcemy przekonać się o tym, czy możemy stać się wielbicielami bitterów, powinniśmy rozpocząć od bardzo prostych drinków z dodatkiem Campari. Najbardziej klasyczny składa się z 25 mililitrów (mały kieliszek) Campari, 75 mililitrów wody sodowej i lodu, wodę sodową można jednak zastąpić sokiem pomarańczowym o wyrazistym smaku i aromacie. Campari Soda i Campari Orange to klasyka gatunku, zapoznanie się z tymi drinkami nie powinno nas więc w żaden sposób rozczarować.

Na rynku dostępnych jest wiele alkoholi które mają bardzo podobny smak do oryginalnego trunku. Są nawet zaprawki do alkoholu odwzorowujące smak tego likieru, Jedną z najlepszych esencji o smaku Campari na rynku jest szwedzki likier Red Italian. Dzięki niemu możemy zapoznać się ze smakiem tego wyjątkowego bittera i przygotować wyjątkowe drinki w domowym zaciszu.

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • drinki campari z sokiem
  • drinki z campari
  • czy campari jest zdrowy
  • gorzki smak destylatu
  • jak campari smakuje
  • jak podrobic campari biter
  • składowe drinków