Przepis na wino z truskawek

Przepis na wino z truskawek.

Te cudowne owoce są niskokaloryczne, 100g truskawek to ok.35kcal. Mają dużo witamin: C, A oraz witamin z grupy B. Zawierają minerały: potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, sód, cynk, oraz kwasy organiczne, któreTruskawki na wino sprawiają, ze truskawki mają orzeźwiający smak, oraz łatwo przyswajalne cukry.

Truskawki należą do grupy drogich owoców, to też dość sporadycznie używane są w wyrobie win domowych. Często wino truskawkowe przeznaczane jest do kupażu z innym winami deserowymi w celu wzbogacenia smaku. Z drugiej jednak strony, wino to upodobały sobie kobiety, ze względu na niespotykany aromat i słodycz.

Owoce na wino powinny być w pełni dojrzałe, aromatyczne, pachnące i słodkie.

Aby przygotować dobre wino truskawkowe, trzeba przygotować proporcje na mocne wino deserowe. Po zakupie, owoce należy dokładnie umyć, osuszyć i obrać a następnie ugnieść na miazgę najlepiej tłuczkiem do ziemniaków (nie należy używać miksera, gdyż jego ostrza potną drobne pestki i wino będzie gorzkie). Wino truskawkowe fermentujemy w miazdze przez pierwsze 3-4 dni z dodatkiem niewielkiej ilości syropu cukrowego (woda + cukier), kwasku cytrynowego i enzymu pektynowego. Pierwszą fazę fermentacji najlepiej jest prowadzić w pojemnikach fermentacyjnych a następnie po oddzieleniu wina od miąższu w balonie szklanym.

Wino truskawkowe lekkie 12-13%:

– truskawki 7kg

– woda 4,5l

– cukier 1,8kg

Wino truskawkowe mocne 18%:

– truskawki 7kg

– woda 4l

– cukier 3kg

Do każdego z powyższych przepisów zaleca się dodanie: ½ szklanki mocnej herbaty lub zastosować profesjonalne taniny. Dzięki taninom wino będzie się lepiej klarowało i będzie miało bardziej pełny smak i aromat.

Więcej o użyciu tanin przy wyrobie wina znajdziesz na stronie o winie domowym.

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • wino z truskawek
  • wino truskawkowe przepis
  • wino z truskawek przepis
  • jak zrobić wino z truskawek
  • przepis na wino