Wine-Kit VINSOL Krok po Kroku – dzień16

Wine-Kit VINSOL Krok po Kroku – dzień16

Po 15 dniach od nastawienia wina domowego VINSOL, fermentacja dobiegła końca. Rurka fermentacyjna przestała pykać. Koniec fermentacji można sprawdzić też za pomocą cukromierza – należy przeprowadzić 2 próby w odstępie 2 dni – taka sama wartość na wskaźniku oznacza koniec fermentacji. Jeżeli pomiar na cukromierzu zmniejsza się to oznacza, że jeszcze przebiega fermentacja. Po zakończeniu fermentacji, wskazania cukromierza powinny wskazywać 0 dla win wytrawnych. Z ilości przerobionego cukru (ilości Balingów przy nastawie – ilości Balingów na końcu fermentacji) można określić zawartość % alkoholu w winie.

Jest to idealny moment na pierwszą degustację, czy nasze wino zmierza w dobrym kierunku. Należy pamiętać, że wino w tym momencie jest jeszcze bardzo młode, bukiet w pełni się nie rozwinął i można jedynie ogólnie ocenić nasz trunek, przede wszystkim trzeba sprawdzić czy jest wystarczająco słodkie i czy dodajemy jakichś ziół czy pozostawiamy „czyste”. Jeżeli nasze domowe wino jest zbyt mało słodkie – możemy je dosłodzić cukrem lub miodem.

Najlepiej jest pobrać wino próbnikiem (tak by nie poruszyć osadu) i posmakować. Naprawdę – przyjemna praca ta degustacja!

Degustacja wina przepis na wino VINSOL

Nasze wino jest idealne, w smaku delikatnie półsłodkie i owocowe. Po 3-5 miesięcznym okresie leżakowania będzie doskonałe.

Teraz należy wino po raz pierwszy zlać znad osadu do czystego fermentatora. Jeżeli nie mamy drugiego balonu, wino możemy przelać do czystego, plastikowego pojemnika na wodę, następnie dokładnie wymyć balon i wlać wino z powrotem.

Zlewanie wina domowego znad osadu

Po przelaniu wina do balonu, musimy wykonać dwie czynności.

Pierwsza to dodanie załączonego środka stopującego fermentację. Ma to zabezpieczyć wino przed wtórną fermentacją w butelkach. Środek należy rozmieszać w szklance w niewielkiej ilości wina, następnie dodać do całości i wymieszać. Wino pozostawiamy na 2 doby.

Następnie wino klarujemy załączonym środkiem. Ważna jest kolejność dodawania saszetek, najpierw zawartość saszetki oznaczonej symbolem J i dokładnie mieszamy. Następnie wlewamy zawartość saszetki oznaczonej symbolem K i też mieszamy.  Pozostawiamy wino do pełnego wyklarowania, na 1-3 dni. Po tym czasie, nasze wino będzie gotowe do zlania do butelek

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • wino krok po kroku
  • jak zrobić wino krok po kroku
  • wino domowe krok po kroku
  • probnik do wina
  • domowe wino krok po kroku