Mycie i dezynfekcja sprzętu

Mycie i dezynfekcja sprzętu

Mycie i dezynfekcja sprzętu

Zwykle każdy z nas ma wiele sprzętów i akcesoriów niezbędnych do wyrabiania alkoholi domowych. Wszystkie sprzęty powinny być utrzymywane w czystości a przed każdym użyciem powinno się je odkazić.SF DISINFECTANT

Powinniśmy wiedzieć, że nie należy szklanych naczyń jak i wskaźników wyparzać wrzątkiem. Gdyż nawet niewielka ilość gorącej wody może spowodować ich pęknięcie. Samo mycie letnią wodą ze środkiem myjącym może nie wystarczyć. Środków typowo dezynfekujących jest stosunkowo niewiele na rynku.

Jednym z profesjonalnych środków dostępnych w sklepach jest SpiritFerm Disinfectant – preparat do sterylizacji i dezynfekcji sprzętu, balonów i butelek używanych do wyrobu wina, piwa, miodów pitnych etc. Środek dezynfekujący z natychmiastowym efektem zabija bakterie, drożdże, pleśnie – natychmiastowy efekt biobójczy. Doskonały do dezynfekcji miejsc trudno dostępnych. Obojętny wobec dezynfekowanych powierzchni.

Nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego.

 

Sposób użycia: 1 łyżeczkę (5ml) rozcieńczyć w 5-ciu litrach wody. Powstałą mieszanką opłukać sprzęt, pozostawić na 5 minut. Po upływie tego czasu wszystko dokładnie wypłukać czystą wodą.

 

Zawiera:

Chlorek didecylodimetyloamoniowy 5%

Środek powierzchniowo czynny Tensid (etoksylowany alkohol tłuszczowy) 1%

Wartość pH 7

Zawartość 100 ml

Nie trujący, nie żrący.