Bouillabaisse

1 mała cebula lub szalotka 1 twardy pomidor 1 mały koper bulwiasty (ok. 150 g) 300 g mieszanych filetów rybnych 500 ml wegetariańskiego bulionu warzywnego 1 opakowanie szafranu (0,2 g) szczypta soli ziołowej szczypta pieprzu cayenne dla dwóch osób czas przygotowania: ok. 1 godziny jedna porcja – 230 kcal 1.    Cebulę obrać i pokroić na … Czytaj dalej „Bouillabaisse”

Bouillabaisse1 mała cebula lub szalotka
1 twardy pomidor
1 mały koper bulwiasty (ok. 150 g)
300 g mieszanych filetów rybnych
500 ml wegetariańskiego bulionu warzywnego
1 opakowanie szafranu (0,2 g)
szczypta soli ziołowej
szczypta pieprzu cayenne

dla dwóch osób
czas przygotowania: ok. 1 godziny
jedna porcja – 230 kcal

1.    Cebulę obrać i pokroić na bardzo cienkie paski. Pomidor naciąć i na 10 sekund zanurzyć we wrzącej wodzie. Potem ostudzić i obrać ze skóry. Wyciąć szypułkę. Miąższ pokroić na ćwiartki, usunąć pestki i pokroić na kostkę grubości 1 cm.
2.    Koper umyć i oczyścić. Pokroić na bardzo cienkie paski. Rybę umyć, osuszyć ściereczką i pokroić filety na kawałki grubości trzech centymetrów.
3.    Bulion wlać do garnka, dodać szafran i podgrzać. Dodać cebulę i koper, raz zagotować i potem gotować pod przykryciem przez 3 minuty.
4.    Kawałki ryby włożyć do wywaru i wszystko razem jeszcze raz zagotować. Zupę gotować przez 5 minut pod przykryciem na małym ogniu. Przyprawić solą i pieprzem cayenne i natychmiast podawać.