Truskawki z malinami

Truskawki z malinami 20 dag świeżych lub mrożonych malin, pół szklanki cukru pudru, łyżeczka soku z cytryny, 40 dag truskawek świeżych lub mrożonych, 4 plasterki cytryny do dekoracji. Maliny rozgnieść, przetrzeć przez sito, wymieszać z cukrem i sokiem z cytryny. Truskawki dobrze opłukać, oczyścić z szypułek i wstawić na 1 godz. do lodówki. Przygotować plasterki … Czytaj dalej „Truskawki z malinami”

Truskawki z malinami

20 dag świeżych lub mrożonych malin, pół szklanki cukru pudru, łyżeczka soku z cytryny, 40 dag truskawek świeżych lub mrożonych, 4 plasterki cytryny do dekoracji.

Maliny rozgnieść, przetrzeć przez sito, wymieszać z cukrem i sokiem z cytryny. Truskawki dobrze opłukać, oczyścić z szypułek i wstawić na 1 godz. do lodówki. Przygotować plasterki cytryny, nacinając wokoło skórkę w ząbki. Do szklanych miseczek przełożyć truskawki, polać je sosem z malin i przybrać plasterkami cytryny.

 

Biszkopt ze świeżymi malinami

75 dag malin, 2 krążki biszkoptu (21 cm średnicy), 2 szklanki bitej śmietany, 10 dag cukru pudru, szczypta cukru waniliowego, kieliszek wiśniówki lub koniaku

Maliny posypać niewielką ilością cukru i odstawić na kilka godzin, aby puściły sok. Krążki biszkoptu przekrajać poziomo na 2 placki. Sok z malin odlać, wymieszać z alkoholem oraz cukrem waniliowym, skropić nim krążki biszkoptu. Ostrożnie przełożyć jeden z nich na okrągły talerz, położyć warstwę bitej śmietany, a na nią — warstwę malin. W ten sposób układać dalsze warstwy. Całość trzymać w lodówce aż do podania.