Zaprawki do alkoholu FAQ

Zaprawki do alkoholu FAQ.

Aby otrzymać wyjątkowo dobre rezultaty podczas mieszania esencji do alkoholi i destylatów, należy zastosować się do pewnych sprawdzonych, praktycznych sposobów, które znacząco poprawią

walory smakowe gotowego alkoholu. Otrzymany alkohol będzie niemal nie do odróżnienia od oryginalnego a już w drinkach szczególnie:

Jeżeli do przygotowywania zaprawek używamy spirytusu sklepowego, to należy odczekać aby spirytus z wodą „przegryzł” się odpowiednio długo. Przyjmuje  się za minimum 24h, natomiast praktycznie zaleca się aby spirytus „przegryzał” się nawet kilka tygodni. Z biegiem czasu, ostre smaki spirytusowe znacznie łagodnieją.

Po rozrobieniu konkretnego smaku zaprawki, dobrze jest aby taki gotowy alkohol również „przegryzł” się odpowiednio długo. Z reguły w instrukcji napisane jest, że zaprawka jest gotowa do 24h po jej rozrobieniu, praktycznie lepiej jest pozostawić taki alkohol na minimum tydzień – 2 tygodnie, a  po kilku miesiącach od rozrobienia, zaprawki nabierają głębszego smaku.

Jeżeli w instrukcji jest podane, że zaprawkę należy połączyć z cukrem i alkoholem, to dobrze jest, aby cukru nie dodawać w formie sypkiej bezpośrednio do butelki (trudno jest go dobrze rozpuścić). Dobrze jest aby określoną ilość cukru rozpuścić w jakimś naczyniu w jak najmniejszej ilości wody (wody należy wtedy dodawać po łyżeczce i uważać by się cukier nie przypalił) i po jego wystudzeniu wymieszać w butelce z zaprawką i alkoholem. Cukier dodany w formie syropu szybciej i dokładniej się połączy.

Należy pamiętać o wypłukaniu buteleczki z zaprawką po jej odlaniu do butelki. Niemała część zaprawki osadza się na ściankach, w tym celu należy wypłukać buteleczkę alkoholem używanym do rozrabiania i dodać do całości.

Wybieraj zaprawki sprzedawane w szklanych buteleczkach, gwarantują najwyższą jakość, zaprawki sprzedawane w plastikowych buteleczkach, „przechodzą” w smaku plastikiem gdyż plastik może wchodzić w reakcje z niektórymi składnikami esencji. Plastik również nie gwarantuje nam idealnej szczelności jak szkło i nie zatrzymuje promieni UV.

Esencje do alkoholi GIN: Blue India, London Gin i Engelsk Gin

Jeżeli posiadamy alkohol lub destylatgorszej jakości, najlepszą zaprawką do ukrycia posmaku jest GIN.

Podawaj alkohol na stół w butelce po oryginalnym alkoholu. Jest to pewien trik działający na podświadomość pijącego.

Bardzo dobre rezultaty daje dodawanie do zaprawki oryginalnego alkoholu, np.: przygotowując  zaprawkę whisky, warto jest dodać do rozrabianej zaprawki 25-50ml oryginalnej whisky.

Wybieraj zaprawki renomowanych, sprawdzonych marek jak szwedzkie zaprawki STRANDS.

Esencje do alkoholu Cheval Whisky, Single Malt Whisky, Cognac Nonne Noir

 

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • zaprawki do bimbru
  • jak zrobi bimber
  • jak zrobić whisky z bimbru
  • zaprawka do bimbru
  • zaprawki do alkoholu