Zacieranie skrobi enzymem instant alfa-amylazą

Zacieranie skrobi enzymem instant alfa-amylazą

Przedstawiam nowy produkt na rynku: enzym alfa amylaza w formie instant.

Dzięki niemu proces jest łatwiejszy i szybszy do przeprowadzenia w domu. Zacieranie możemy przeprowadzić na dwa sposoby: sama skrobia lub 50:50.

Sposób pierwszy – sama skrobia:

W naczyniu minimum 17 l zagotować 10 litrów wody dodać całą zawartość enzymu z saszetki i mieszając dodać 5 kilogramów skrobi. Gotować zacier przez godzinę systematycznie mieszając (zwłaszcza przez pierwsze 30 min.) w celu uniknięcia przypalenia. Po upływie 1 godziny odłączyć grzanie i odczekać aż zacier ostygnie. Następnie przelać go do fermentora i uzupełnić zimną/letnią wodą do całkowitej objętości 25 litrów, tak by temperatura nastawu miała około 250C (temperatura pokojowa). Do tak przygotowanego nastawu należy dodać drożdże gorzelnicze do zacierów zbożowych, takie które zawierają enzym AMG np.: Coobra Whisky Yeast.

 

Sposób drugi – 50:50 – skrobia : cukier:

W naczyniu minimum 17 l zagotować 10 Litrów wody dodać całą zawartość enzymu z saszetki i mieszając dodać 3 kilogramy skrobi. Gotować zacier przez godzinę systematycznie mieszając (zwłaszcza przez pierwsze 30min.) w celu uniknięcia przypalenia. Po upływie podanego czasu wyłączyć grzanie, dodać 2-3kg cukru lub glukozy i mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Przelać
zacier do fermentora i uzupełnić zimną wodą do całkowitej objętości 25 litrów, tak by temperatura nastawu miała około 250C (temperatura pokojowa). Do tak przygotowanego nastawu należy dodać drożdże gorzelnicze do zacierów zbożowych, takie które zawierają enzym AMG np.: Coobra Whisky Yeast.

 

Polecamy używanie skrobi w czystej formie.

 

Znaleziono w Google poprzez frazy:

  • alfa amylaza
  • zacieranie ryżu
  • alfa-amylaza
  • zacieranie enzymami
  • destylacja zacieru krok po kroku