Dlaczego pizza jest tak popularna w USA?

Dlaczego pizza jest tak popularna w USA?

Łatwa kolacja w grupie lub smaczna przekąska o północy, pizza jest podstawą w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie kochają pizzę tak bardzo, że zjadają 100 akrów pizzy dziennie. (Jeśli nie mierzysz konsumpcji pizzy w akrach, to około 350 kawałków pizzy na sekundę!) Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ten włoski placek stał się amerykańską sensacją?

Cóż, jak większość Amerykanów, wyemigrował. Pizza stała się tak popularna, jak po części ze względu na samą liczbę włoskich imigrantów: stanowili 4 miliony z 20 milionów imigrantów, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych w latach 1880-1920. Wraz z nimi przynieśli swoje kubki smakowe i przyrządzali smaczną pizzę. Po drugiej wojnie światowej włoscy Amerykanie wyemigrowali na zachód i osiedlili się na przedmieściach, wprowadzając lepki ser i przepyszny sos do szerszego narodu.

Włoscy imigranci najpierw robili pizzę w swoich domach i sprzedawali ją w nielicencjonowanych lokalach, zanim G. Lombardi stała się pierwszą licencjonowaną pizzerią w 1905 roku w Nowym Jorku. Wraz z tymi amerykańskimi pizzeriami przyszedł czas na wynalezienie kawałka pizzy. Podczas gdy pizza była już jedzeniem klasy robotniczej w Neapolu (miejscu jego urodzenia), kawałek zrewolucjonizował pizzę w Stanach Zjednoczonych, czyniąc ją jeszcze bardziej dostępną dla zapracowanych pracowników, którzy teraz mogli kupić jedną porcję, którą mogliby zjeść w drodze zamiast kupować całe ciasto.

Krótko po wprowadzeniu pizzy w Stanach Zjednoczonych, pizza stała się bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych niż we Włoszech. Dzieje się tak częściowo dlatego, że pizza nie jest do końca włoska. Neapol został pierwotnie założony przez greckich osadników około 600 roku p.n.e i wiadomo, że istniała tam pizza, zanim miasto zostało zjednoczone z resztą Włoch w 1861 roku. Serowa, pomidorowa rozkosz została wprowadzona do większej kuchni włoskiej dopiero w latach czterdziestych XX wieku. Tak więc, przynajmniej przez jakiś czas, pizza była znacznie bardziej amerykańska niż włoska.